View Single Post
Old 15 Jul 2011, 12:08   #44
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by Kriss_Kringle:
2.Pacat ca ai omis din lista si Gnarls Barkley-Run si Take That-Love love(chiar daca au bagat-o in timpul creditelor) care n-aveau nici o treaba cu perioada respectiva.Cel putin jumatate din coloana sonora a filmului nu se potriveste cu anii 60,chiar te sfatuiesc sa o iei si sa o asculti.De data asta tu ai vorbit fara sa te documentezi(indeajuns),ai vazut/auzit ce-ai vrut si restul n-a avut importanta.

M-am documentat, crede-ma. Nu am omis ci nu am mentionat pentru ca n-avea rost. Piesele alea au aparut in timpul creditelor. Chiar atat de mult conteaza ce piese au bagat in timpul creditelor? Ca sa nu mai zic ca piesele au un sound asemanator anilor 60 chiar daca sunt noi. Cat despre coloana sonora. Ti-am zis, am ascultat-o cap coada de atatea ori. Mi se pare foarte buna si nu am nevoie de John Barry ca sa simt caldura anilor 60. Asta este un film de actiune bazat pe un comic book. Ai vazut desenele? Ai vazut tu acolo atmosfera a anilor 60? Nu cred. Si ca sa dam lucrurile pe fata... amandoi cunoastem atmosfera anilor 60 din filmele anilor 60, din muzica anilor 60 si din poze... Asta nu inseamna ca si stim ce se potriveste si ce nu... Sau ca trebuie sa ne dam cu parerea despre orice detaliu ce tine de un fenomen pe care avem impresia ca-l intelegem...

Ma rog, nu vreau sa par carcotas. Doar ca mi s-a parut ca prea te-ai blocat in niste detalii irelevante fata de calitatea filmului.

Last edited by rifa : 15 Jul 2011 at 12:11.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif