View Single Post
Old 13 Jun 2011, 17:21   #195
Childlike-Empress
Novice
 
Childlike-Empress
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 8
Hello!

Ma mir ca n-a mentionat nimeni "El Laberinto del Fauno" pana acum. La ala am plans atat de tare la final incat nu mai vedeam bine ecranul Si "The Fountain" mi-a starnit niste lacrimi, dar in final m-a lasat cu o stare de liniste... La polul opus e "Children of Men", la care, desi n-am plans, am stat in permanenta cu un nod in gat, din cauza atmosferei aleia sufocante si deprimante.

Si la "Click" imi dadusera lacrimile la un moment dat - si chiar nu ma asteptam. Cand am dat drumul la film am crezut ca voi vedea o comedioara light-hearted... La fel si "The Lake House" - nu mai plansesem niciodata la un chick-flick.

A da, si desigur... cand eram mica ma distrugea scena aia din "Lion King" unde Simba incearca sa-l trezeasca pe Mufasa.

Am vazut ca cineva a mentionat "Grave of the Fireflies". La ala nu numai ca n-am plans, dar m-am si enervat groaznic. Nu am putut sa simpatizez cu fratele mai mare si avand in vedere ca fetita a murit din cauza lui... singura mea reactie a fost o mare dorinta de a-l palmui pe pusti.

Iar la filmele cu animale ("Marley and Me", "Hachiko") am mare grija sa nu ma uit, ca stiu ca or sa ma deprime. Nimic mai trist ca suferinta unui copil sau a unui animal

Last edited by Childlike-Empress : 13 Jun 2011 at 17:25. Reason: Am uitat sa pun Sfantul Bold la unul din filme :))
Childlike-Empress is offline   Reply With Quote sendpm.gif