View Single Post
Old 04 Jun 2011, 19:51   #83
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Cristina_:
Banii de la FMI nu au mers spre nici un salariu ,Liviu. Doar uitate-te in jurul tau si vezi ca numai anu asta vor fii disponibilizati 9500 persoane din ministerul de interne, apoi venituri mai mici cu 40% anu asta la medici de familie , asa este elaborat noul contract cadru cu CNAS , in cazul in ca il vor semna(sper sa nu o faca).Sunt doar niste exemple.Tu zici ca de ce dau vina pe politicieni.Pai eu detin visteria tarii? Sau TU ai luat banii de la FMI? Sau alta persoana de rand se ocupa cu impartirea salariilor? Politicienii(care conduc tara) se ocupa de asa ceva, nu eu sau tu.Intelegi Liviu?

Asa o fi, dar cu toate asta mesajul meu nu se rezuma la atat, ideea asta la care am raspuns era pe langa subiectul principal. Cum am mai spus, simpla ta vociferare nu ajuta la nimic. E doar pierdere de timp din partea ta. Realist vorbind "sa nu mai fure politicienii" nu e o solutie. Cand vii cu solutii realiste pentru sustinerea financiara si cu forta de munca atunci mai vorbim. Si astea fara sa ai pe constiinta faptul ca alte locuri mult mai importante primesc deja mult prea putini bani.

Originally Posted by rvn:
poate viata omului este mai importanta decat a unui caine,pentru societate ma refer,dar intr-un stat dezvoltat,civilizat si democratic,asa cum tinde si Romania sa devina,exista resurse pentru orice

Tinde, nu este. Si nu exista resurse pentru orice. Te rog sa-mi trimiti si un mesaj privat legat de banii cu imprumutul FMI. Eu nu prea mai am timpul sa ma informez cu privire la chestiile astea si oricum n-am nici cea mai mica incredere in sursele tv de exemplu. Nu-mi raspunde aici ca nu vreau sa continue altii mai departe pe o tema off-topic.

Last edited by Liviu- : 04 Jun 2011 at 19:57.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif