View Single Post
Old 12 May 2011, 22:56   #3427
Mrs.M
Junior
 
Mrs.M
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 27
Thor - Chiar nu ma asteptam sa fie asa bun .M-a surprins intr-un mod placut acest film .Efectele au fost ok , scenariul putea fi un pic imbunatatit , iar actorii si-au facut treaba bine zic eu chiar si Kat Dennings asa nesufurita cum e ea .Per total un film bun de vazut in weekend .

Nota mea : 8/10

The Lovely Bones - Cam plictisitor filmul nu stiu cum sa zic , dar aveam asteptari mult mai mari de la el .Ceea ce mi-a placut a fost prestatia lui Stanley Tucci si a lui Saoirse Ronan care are un potential urias .Dar repet inca o data filmul mi s-a parut cam plictisitor fata de ce asteptam eu .

Nota mea : 6/10

The Fighter - Vreau sa spun ca CB chiar a meritat Oscarul pentru rolul asta .Dar subiectul mi se pare deja "fumat" si previzibil .Am ezitat mult sa-l vizionez si uite ca intr-un final am si reusit .Nu-mi pare rau ca l-am vizionat dar se putea si mai bine.

Nota mea : 7/10

Rio - O animatie incantatoare din punctul meu de vedere .Se vede mana lui Carlos Saldanha care dupa Ice Age isi demonstreaza inca o data talentul . Peisaje superbe chiar daca erau computerizate , umor de calitate , actorii din spatele personajelor alesi foarte bine cu un plus pentru JE , fac din acest film unul cele mai bune de anul acesta .Aaa da 3D-ul a fost chiar reusit fata de alte filme .

Nota mea : 8/10
__________________
Debusolat ca un urs rasist langa un panda
Mrs.M is offline   Reply With Quote sendpm.gif