Thread: "Buried"
View Single Post
Old 25 Apr 2011, 01:28   #23
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
am vazut filmul... vroiam sa il vad de mai demult, convinsa fiind ca e un film bun. dar tind sa cred ca prea mult s-a taraganat pe marginea lui. singura faza la care nu ma asteptam chiar deloc era chiar la sfarsit cand simteai ca o sa fie salvat si buf... defapt, salvatorii au fost condusi pe un drum gresit. i-am dat 9 tocmai din cauza sfarsitului care parca, parca mai da viata filmului si te trezeste din amorteala care te-a cuprins in timp ce il vizionai. asa macar, te mai trezesti dupa ce iti vine sa adormi pe scaun...

nu stiu de ce, pe parcursul filmului ma tot obseda o intrebare. daca tipul avea semnal la telefon asta insemna ca nu era ingropat decat la cateva palme adancime (defapt, asta s-a spus si in film) si atunci, in urma bombardamentului, cand s-a fisurat cosciugul, de ce nu a incercat sa iasa? in fond, era nisip, nu pamant si nu era nici foarte adanc ingropat si ma gandesc ca macar, asta ar fi putut sa fie ultima lui incercare, sa rupa de tot scandura "fisurata" si sa incerce sa iasa afara in loc sa isi taie degetele sau mai stiu eu ce.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif