View Single Post
Old 03 Mar 2011, 01:11   #13
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by KrissKringle:
Ba e exact vorba de homofobie din moment ce Medicate a spus ca s-a saturat de filme care prezinta un subiect despre gay.Ai vrut sa te uiti la toate filmele nominalizate la oscar..buun dar stiai ca filmele respective sunt despre gay deci nu inteleg cum puteau sa-ti placa filmele din moment ce clar nu esti de acord cu homosexualitatea,adica erai hotarat dinainte sa le vezi ca sunt porcarii.Incearca sa te uiti la filme despre subiecte cu care nu esti de acord cu o minte deschisa daca vrei sa iti placa sau macar sa le respecti.Cat despre calitatea lui Brokeback mountain sau Milk nu cred ca se pune problema tinand cont ca filmele au procentaje ridicate pe toate site-urile de critici si au fost apreciate pe plan mondial.Cat despre The kids are all right pot sa zic ca a fost un film bun spre foarte bun dar finalul parca a fost cam lenes din ce-mi aduc eu aminte lasand povestea cu tatal natural in pom.Dupa parerea mea nu prea a fost material de oscar Winter's bone,a fost bun dar nu indeajuns de bun ca sa fie nominalizat la best picture in dauna lui Shutter island.
Mie Winter's Bone mi s-a parut una din cele mai zdravene realizari de anul trecut, total meritat locsorul printre nominalizati. Daca tot vreti sa gasiti un tap ispasitor, luati-l mai bine pe Toy Story 3.
Cat despre finalul din The Kids Are All Right, pe mine m-a amuzat cat de cat. Se descotoresc de tatal natural la fel de repede cum au fi facut rost de el,pentru ca in fond, in film este vorba despre familia lor si nu prea e loc de intrusi. Personajul lui Mark Ruffalo era doar un element perturbator si pana la urma, unul destul de demn de mila. Nu mi se pare intamplator faptul ca ultima secventa in care apare este cea in care ele se uita la el pe geam, iar el e singur in strada.

Last edited by miercuri : 03 Mar 2011 at 01:13.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif