Thread: Oscars 2011
View Single Post
Old 28 Feb 2011, 23:11   #311
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Liviu-:

@ricutza - Nu poti fi serioasa cand zici ca TG merita scenariu adaptat impotriva lui TSN. Acum nu stiu care sunt criteriile, dar cel mai important mi se pare rezultatul final, nu de la ce s-a plecat. Eu cred ca TSN la scenariu adaptat e cel mai meritoriu castigator dintre toate anul asta, dar se pare ca nicaieri nu poate fi unanimitate.


In mintea mea conteaza si de la ce se pleaca, altfel toate scenariile ar fi in aceeasi categorie, nu? Daca ar conta doar rezultatul final adica...Si oricum acest rezultat final, adica filmul, este judecat in categoria de cel mai bun film.
Cu siguranta ce se ia in consideratie la categoria de scenariu adaptat, nu stiu. Dar in mintea mea ar trebui sa conteze de la ce se pleaca, ce si cum se modifica, cum sunt construite povestea, personajele, replicile etc. Nu ma astept ca membrii academiei sa si citeasca operele literare (desi asa ar fi corect), dar macar orientativ sa aiba habar de la ce produs s-a plecat.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif