Thread: Oscars 2011
View Single Post
Old 25 Jan 2011, 22:44   #32
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
@segiu - Si pentru ca se foloseste de fizic crezi ca Bale ar trebui pedepsit si nebagat in seama pentru unul din cele mai reusite roluri ale anului?
Vezi filmul si judeca apoi in ce masura prestatia fizica a contat mai mult decat cea actoriceasca in ochii Academiei.
Si rolul lui Portman in Black Swan este in mare parte unul fizic, de ce nu ciritici si nominalizarea ei?

In alta ordine de idei mi se par destul de echilibrate nominalizarile.
Nolan merita totusi sa fie pomenit la Best Director (in locul regizorului de la The Fighter) si Inception pentru Editing.
Eu as fi inclus The Town in locul lui Toy Story 3 la Best Picture, pentru ca la fel ca in totdeauna, nominalizarea unei animatii in categoria aia e complet redundanta.
Nu ma asteptam ca True Grit si The King's Speech sa conduca lista nominalizarilor, trebuie sa apuc si le vad si eu once and for all.
Ma bucur pentru Winter's Bone si mai ales pentru nominalizarea lui John Hawkes la Supporting Actor, mi-era teama ca va fi trecut cu vederea.
Atlfel, nu prea inteleg nominalizarea lui Toy Story 3 la Best Adapted Screenplay...

Se face concursul de predictii??
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif