View Single Post
Old 16 Jan 2011, 09:56   #6
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Disciple:
inca 90 de minute doar ca sa arati tu ca vrei sa il tulburi excesiv.

Pe mine m-a plictisit excesiv Iar prima parte a fost ok doar pentru ca inca asteptai povestea si nu avusesi timp sa te plictisesti de windows media player, care inca era elementul de nou in film si singurul care a mai trezit atentia. Si mie mi-au placut primele 10 minute din punctul asta de vedere...

E clar ca Enter the void e pe lista mea de dezamagiri. Adaug Uncle Boonmee who can recall his past lives fata de care intr-o prima instanta aveam rezerve, adica atunci cand a castigat la Cannes. Dupa am mai tot vazut lucruri bune despre el si sperantele mele au crescut... din pacate.

As pune si Scott Pilrim, cu marea diferenta ca asta chiar mi-a placut, doar ca nu atat de mult pe cat as fi sperat. Foarte posibil sa-i mai acord si o a doua vizionare.

Dupa cum a zis si Windom, filmele au fost alese mai cu grija, deci mai greu sa fiu dezamagit. Asta in conditiile in care mi-au si placut filmele foarte "hyped" de anul asta, adica Inception, The Social Network, Toy Story 3 pe care o sa le vad foarte mult in topicul asta, mai ales primele doua.

Originally Posted by Disciple:
2. Shutter Island - Scorsese arata ca nu se pricepe la thriller/ horror sau ca nu mai e la varsta la care ar fi putut sa se avante pe un astfel de teritoriu dificil.

Mie mi s-a parut unul din cele mai bune filme ale anului. Dar chiar de n-o fi asa, tot e un film macar bun, poate nu o fi printre cele mai importante ale lui Scorsese, dar nu cred ca se poate spune ca nu se pricepe la thriller (pentru ca elemente horror nu prea a avut).

Last edited by Liviu- : 16 Jan 2011 at 10:04.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif