View Single Post
Old 16 Jan 2011, 00:05   #1
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Dezamagirile anului 2010!

Anul 2010 a venit cu numeroase surprize neplacute, pentru fiecare in parte, sunt sigur. Propun Top 10 si aici!

Al meu:

1. Inception - unul dintre cele mai dezamagitoare filme pe care le-am vazut in viata mea, serios, l-am asteptat intens, i-am mai dat o sansa, mai rau l-am criticat dupa.

2. Shutter Island - Scorsese arata ca nu se pricepe la thriller/ horror sau ca nu mai e la varsta la care ar fi putut sa se avante pe un astfel de teritoriu dificil.

3. Sherlock Holmes - mult prea blockbusterizat, prea putin creier si inventivitate in ciuda unor calitati care il fac sa stea in picioare.

4. Predators - plictisitor, previzibil, fara sarm, Predatorii sunt aici niste bestii proaste, nici macar efectele speciale nu salveaza. Brody o da in bara din nou! Pentru a cata oara?

5. Legion - alt film care se dorea un blockbuster cinstit si interesant. Abis intunecat!

6.Harry Potter 7 - Nimic consistent! Cu exceptia catorva secvente se putea si fara el.

7.Cop Out - Unde a disparut Kevin Smith, cel pe care il stim noi?

8. Robin Hood - Scott nu stiu cum sa ne mai spuna ca i-a trecut vremea. Pacat! Cu dramele inca se descurca dibaci.

9. The Social Network - Multe decizii inutile, multa vorbaraie, fara rost. De ce acum? Omul ala inca traieste! Un tot mai vadit interes financiar. Fincher inca mai are timp sa vina cu ceva bun.

10. SALT - Dupa primele 30 de minute, efectiv se da cu capul de pereti.

ROMANESTI:

1. Luna Verde - Alexa Visarion o comite intr-un "mare" fel! Regizorii romani au impresia ca stiu ce e aia "sa fii tanar". Not!

2. WebSiteStory - Si Dan Chisu are impresia ca stie cum sta treaba cu tinerii. Sa iti tai venele si nu altceva!

3. Despre alte mame - Cu 2 regizori la purtator, avem de-a face cu un film care nu spune absolut nimic in ciuda unor calitati care l-ar face respectabil in fata unor fani ai filmelor romanesti.


Asta a fost al meu. Rugamintea mea ar fi ca topul principal sa fie alcatuit numai din filme aparute pe ecrane. Daca vreti si din cele care nu au aparut, va sugerez top separat. Cam atat.

Last edited by Disciple : 16 Jan 2011 at 02:32.
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif