View Single Post
Old 07 Jan 2011, 09:28   #1214
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by buticut:
Quote:
Atunci cand nu reusesc sa stabilesc daca ceva exista sau nu, ma dau deoparte si nu spun cum ca eu cred sau eu nu cred ci spun ca e ceva care ma depaseste.

Asta e o varianta care nu-ti da prea multe batai de cap . In cazul meu, important este nu neaparat sa caut sa ajung la un raspuns clar, ci sa realizez daca intrebarea pusa are relevanta, daca merita sa caut raspunsul si daca m-ar ajuta cu ceva daca l-as afla. Multe chestii ma deppasesc si pe mine, dar incerc sa nu ma impiedic de ele, ci sa merg mai depparte, la urmatoarele dileme, daca consider ca irosesc prea mult timp cu cele curente. Nu e superficialitate, ci pur si simplu acceptarea faptului ca unele lucruri nu te vor duce la vreun rezultat satisfactor. De cele mai multe ori insa, suntem in denial, iar asta ne face uneori sa uitam sa traim.

Nu m-ai inteles foarte bine Nu fac chestia asta ca sa nu am batai de cap ci pentru ca asa mi se pare cel mai ok sa gandesc. Nu confunda faptul ca ma dau deoparte si spun ca ma depaseste cu ignoranta. Poate m-am exprimat putin sec... cand am spus ca ma dau la o parte era in sensul ca prefer sa privesc totul cu luciditate decat sa ma apuc sa dau niste pareri de genul "cred" sau "nu cred".
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif