View Single Post
Old 06 Jan 2011, 23:05   #1210
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
eu nu cred ca Tatal Nostru este cea mai importanta rugaciune. mai este una... care parca, parca e mai importanta.

daca toti crestinii stiu tatal Nostru, asta nu e pentru ca e cea mai importanta ci pentru ca asta e cea mai accesibila. ea cuprinde majoritatea lucrurilor pentru care cineva trebuie sa se roage. insa sunt rugaciuni facute in mod special pentru anumite lucruri. Tatal Nostru este cea rugaciunea pe care o invata pentru prima data un elev la scoala... insa una dintre cele mai importante rugaciuni, care nu trebuie lasata deoparte este Crezul. mult mai complexa si mai completa din punctul meu de vedere.

insa, in fond si la urma urmei, ce conteaza ce rugaciune spui? poti sa spui si "Inger, ingerasul meu". important e cum o spui si ce simti in momentul respectiv.

@Boog. cred ca pentru tine mersul la biserica se rezuma la a sta si a asculta niste oameni ce spun... insa biserica nu deaia e facuta ca sa te duci acolo de ochii lumii. de multe ori am intrat in biserica si am stat doar 5 minute. nu conteaza cat stai in biserica. conteaza sa stii de ce te duci si sa te rogi in asa fel incat, atunci cand iesi de acolo sa te simti mai impacat cu tine insati. ai simtit vreodata liniste in sufletul tau cand ai iesit din biserica? daca nu, inseamna ca te-ai dus degeaba si esti indreptatit sa fi revoltat.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif