View Single Post
Old 24 Nov 2010, 21:16   #21
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^Haha, de abia m-am obisnuit sa joc Super Mario pe Gameboy, pe ecranul ala de 2 pe 2, ce sa mai zic de vizionatul filmelor pe un asemenea ecran minuscul. No way, bro! Nici nu se compara, nici nu se compara.

Originally Posted by Windom:
Same here. Dupa ce ani de zile am strins, ar fi un sacrilegiu sa renunt acum la ele. In +, am eu o banuiala ca multe din cele pe care le am pe DVD, nu vor aparea prea curind in format bluray. In + +, stiu cazuri in care nu exista practic nici o diferenta intre calitatea bluray si dvd. In +++, dvd-urile merg foarte bine si pe bluray playere. E drept, calitatea e mai slaba, dar asta e...
Pe de alta parte, am vazut citeva secvente din The Thin Red Line in bluray (proaspat aparut la Criterion) si marturisesc ca a fost o experienta orgasmica. Asadar, am zis ca la anu', daca mai traiesc si da dzo recolta bogata, vine si plasma si playeru'.

Mda, probabil si in cazul colectiei mele, ar trebui sa treaca ani buni pana sa apara majoritatea in format blu ray. In mare parte am filme mainstream, cumparate ori pentru ca le-am gasit la reduceri, ori pentru ca aveam eu chef sa le am pe DVD, ori pentru ca imi placea carcasa . Intr-adevar, I've got some surprises, dar prea putine, asa ca nu ma laud cu asta .

Am Inglourious Basterds si Public Enemies pe Blu Ray, luate preventiv, pentru ca le-am gasit la preturi bune. Sper si la mine sa vina plasma si playerul la anu', ca 2010 a fost unul dezastruos .

Originally Posted by dooma:
cand blu-ray-ul va fi 9.90 lei, la oferta, cu siguranta va exista un mini-ultra-super-blu-ray, care va costa 120 de lei, si care va putea fi utilizat pe telefonul mobil. istoria se va repeta over and over again...

Aminteste-ti ca si DVD-urile erau scumpe pe la inceputuri. S-au ieftinit odata ce au crescut simtitor vanzarile la DVD playere. Toate incep asa. Peste vreo 3 ani vom gasi si Blu Ray-uri cu 10 RON. Mark my words.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 24 Nov 2010 at 21:19.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif