View Single Post
Old 04 Nov 2010, 00:24   #2606
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Rvn, nu se zice în ceasul al "12-lea"? Greşeşti, nu m-am asociat cu nimeni. E vorba de păreri comune în unele privinţe. Întâmplător, împărtăşesc unele idei cu Judex şi Keep.
Nu sunt de acord cu toate ideile lor, şi nici ei nu-s de acord cu toate ideile mele. Iar de manifestat, fiecare se manifestă cum crede de cuviinţă. Cred că e o greşeală să crezi că e vorba de o asociere, o gaşcă, când, de fapt, suntem sau nu de acord pe idei şi elemente punctuale. Iartă-mi francheţea, dar se pare că un asemenea element punctual comun este că nu suntem fanii tăi. Bineînţeles, asta nu trebuie să fie o scuză pentru a jigni şi insulta!

Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by keepwalking:
stefane, gloria,
luati-l pe pitbull si duceti-va, nene, unde vreti cu el.
ne-a capiat de cap cu pupincurismele lui.
folositi-l la ce vreti voi, dar luati-l de pe capul nostru!
E vorba de faptul cä mi-a pläcut "Autobiografia lui Nicolae Ceausescu".
...Da, luati de-aici oamenii care laudä si apärä filmele bune pe care le-au väzut, si pästrati-i pe cei ce atacä gratuit filme pe care nu le-au väzut.

Frumoasă lume aia în care rămân doar cei care laudă sau cei care critică!
"Oamenii care laudă şi apără filmele bune"... Corect ar fi "...filmele pe care le consideră bune". Dacă ai vedea cu sinceritate aşa lucrurile, probabil, atmosfera ar fi mai puţin belicoasă. Indiferent de specializarea şi competenţa opinentului, formula corectă, cu adevărat obiectivă, e: "Mie îmi place, eu cred că..." + "deoarece, pentru că".
Şi ştii ceva? Filmele bune nu au nevoie nici de laudă, nici de apărare. Se descurcă singure.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif