Acest mesaj reprezintä o antepronuntare - o opinie bazatä pe supozitii, färä ca autorul lui sä fi väzut filmul (lucru cu atât mai relevant în raport cu fragmentul pe care l-am evidentiat cu rosu).
Pitbull
redmen,
numai ca fetelea alea publica cronici pe diverse site-uri de specialitate.
iar daca ele au inteles ca ceausescu se filma cu salamurile pe masa sau ca nixon e un bou sau ca ceausescu probabil ca era alcoolic, din moment ce era "bolnav de ficat", sau ca procurorul s-a sinucis, daca asta e efectul marelui geniu andrei ujica asupra criticii romanesti, atunci traim intr-o breasla bolnava.
faptul ca am ajuns sa vedem 4000 de oameni stransi intr-o sala pentru a vedea un colaj cu imagini cu ceausescu, dupa ce pe multe dintre ele le vazusera de 20 de ani incoace, asta nu inseamna cinematografie documentara!
e doar un prilej dat unora de a comenta a mia oara regimul ceausescu, de a-i sublinia nebunia, irealitatea, duritatea, etc etc etc.
nu, mersi, nu gust asemenea aflare in treaba!
Last edited by Pitbull : 29 Oct 2010 at 21:28.
|