Thread: solicitare
View Single Post
Old 08 Oct 2010, 17:24   #5
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
Originally Posted by klaudya_e:
eu am editat -dar se pare ca nu am editat suficient de mult-..chiar eram atenta mai ales la greselile de ortografie scapate in text..o sa le mai editez inca o data - de data aceasta 100% contributie proprie
ce ai vrut sa editezi ? ai copiat cele mai multe biografii ( Barbara Streisand, Gerard Depardieu, Kirk Douglas, Jean-Paul Belmondo ) coppy si paste!
vrei o mostra :
Succesul a venit odata cu rolul sau din filmul lui Jean-Luc Godard À bout de souffle (1960), care s-a convertit intr-o miscare culturala ce va fi numita apoi NOUL VAL .
.................................................. .................................................. .................................................. ...................
Belmondo si-a exploatat inteligent aspectul lui de “omul cel mai urat din cinematografia franceza “ si cu atat mai simpatic si care l-a facut sa lege o stransa prietenie cu perechea sa ,ce se afla la polul opus prin antiteza - Alain Delon.

In filmul Pierrot le fou, Jean-Luc Godard il face pe Jean-Paul Belmondo, sa citeasca « L'histoire de l'art » de Élie Faure, in timp ce facea baie . Cu l'Homme de Rio (1965) cariera sa se indreapta spre un cinematograf mai commercial , compus in principal comedii si filme de actiune .
- biografie mihaelatb- cinemarx
http://www.cinemarx.ro/persoane/Jean...ondo-9042.html
a se vedea si spatiul destul de mare dintre randuri
si acum a ta ?!, adica cea copiata de tine

Succesul a venit odata cu rolul sau din filmul lui Jean-Luc Godard À bout de souffle (1960), care s-a convertit intr-o miscare culturala ce va fi numita apoi NOUL VAL.

Belmondo si-a exploatat inteligent aspectul lui de “omul cel mai urat din cinematografia franceza “ si cu atat mai simpatic si care l-a facut sa lege o stransa prietenie cu perechea sa,ce se afla la polul opus prin antiteza - Alain Delon. In filmul Pierrot le fou, Jean-Luc Godard il face pe Jean-Paul Belmondo sa citeasca « L'histoire de l'art » de Élie Faure, in timp ce facea baie. Cu l'Homme de Rio (1965) cariera sa se indreapta spre un cinematograf mai commercial, compus in principal comedii si filme de actiune.


sa-ti demonstrez ca ai copiat? pe vremea aceea foloseam o tastatura care avea scrisul sters de pe taste asa incat apareau greseli, ca acea din acest text comercial si nu commercial, cum gresit am scris eu si cum gresit ai copiat tu !
mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif