View Single Post
Old 29 Aug 2010, 20:43   #201
Willy4k
Senior
 
Willy4k
 
Join Date: May 2010
Posts: 132
Queen of the damned- Top of the list

Originally Posted by Lady_Skar:
Avand in vedere ca traim in patria lor ca sa spun asa... care este parerea voastra de filmele cu vampiri.

Care este cel mai bun?
Care v-a placut cel mai mult/ Care v-a placut cel mai putin?
V-ati saturat de filme cu vampiri?
Credeti ca Hollywood si-a batut joc de Vlad Tepes?

Mentionez ca o sa apara Blade 3 in aprilie si the villain nu este nimeni altul decat: DRACULA.

PS: Sorry, am inceput sa ma uit din nou la Buffy. I'm weak... i know.

Salutare!
Cel mai bun film cu vampiri care mi-a placut in mod deosebit a fost "Queen of the damned". Coloana sonora mi s-a parut incredibila, chiar te conducea putin in macabru si iti crea acea senzatie de fiori, Stuart Townsend (protagonistul) a fost ales perfect pentru acest rol din punctul meu de vedere, iar subiectul filmului in ansamblu a fost chiar interesant, deoarece a imbinat intr un mod deosebit elemente ale culturii rock cu cele legate de vampiri si ritualurile acestora. Trebuie sa mentionez ca mi a placut si modul in care regretata actrita Aaliyah si-a impus amprenta asupra acestui film, secventele in care aceasta apare fiind de impact.
"Dracula un mort iubaret" nu m a impresionat atat de tare, intrucat la acest capitol, nu imi plac acest gen de parodii. Pur si simplu nu le gasesc rostul si nu pot spune ca le gasesc nici amuzante. Ori avem filme de calitate cu vampiri, ori ne uitam la comedii care sa ne fac sa radem fara a ne provoca senzatii de greata? )
De filme cu vampiri nu m am saturat si chiar as vrea sa mai vad si sa mi fie recomandate cateva de calitate.
Hollywood nu si -a batut joc de Vlad Tepes, ci pur si simplu au fost realizate ecranizari avand la baza mituri mai mult sau mai putin adevarate. Nici noi pana la urma nu stim 100% care a fost treaba cu Vlad Tepes, nu i asa?
Toate cele bune!
Willy4k is offline   Reply With Quote sendpm.gif