View Single Post
Old 29 Jul 2010, 09:13   #46
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Incepe ploaia de inceptionisti...!

http://www.cinemagia.ro/stiri/cronica-inception-16066/

mendy93 pe 29 iulie 2010 01:55
LASAte stefane vierme cu ochi nui critica tu pe crititci nu fi mai catolic decat papa de la roma .........de ce vrei tu sa pari interesant

Arhimede pe 29 iulie 2010 08:54
Am vazut aseara filmul si mi-a placut foarte mult, are niste idei sticky in el si destul de palpabile, ceva total diferit fata de Matrix. Este un film care trebuie vazut si va fi foarte apreciat, probabil nominalizat la Oscar pentru cel mai bun film si pentru actorii secundari. Nu pot sa remarc vre-un actor, Nolan i-a balansat pe toti in asa fel incat sa fie toti complexi, poate de aia DiCaprio nu iese asa in evidenta. Parerea mea ca un mare "urmaritor" de filme este ca filmul este absolut bestial si nu inteleg polemica cu insertia si mai stiu eu ce...e pur si simplu foarte tare...restu e bla bla bla.

dobrinandrei pe 29 iulie 2010 09:19
Eu nu inteleg de ce vrei tu ca Inception sa aiba cea mai mica asemanare cu Batman. Tocmai asta il face un film foarte bun ca este ceva original, ceva ce nu am mai vazut de ceva vreme. la fel Avatar, acum e la moda ca lumea sa zica ca Avatar este un film foarte prost(asa o sa ma astept sa se intample si cu acest film), dar sunt doua filme foarte bune si cel mai important: originale. Dar lumea crede ca este superioara daca spune ca sunt proaste. Eu l-am vazut aseara si este un film foarte bun.

rifa pe 29 iulie 2010 12:11
alex_il_fenomeno ce inseamna pentru tine "mai bine informat"? vrei sa spui ca doar functia de "critic" ii confirma o viziune diferita fata de a unui simplu cinefil? doar pentru ca e "critic" are alti ochi? ... eu zic ca folosesti cuvinte in niste contexte pe care nici tu nu le intelegi iar ceea ce ai intrebat si lucru pe care il sustii se pare este total deplasat. Doar pentru ca esti un critic platit nu inseamna ca esti "mai bine informat"... singura diferenta e ca acel "critic" fata de altii a trecut printr-o scoala si poate sa dezvolte un subiect, poate sa poarte o dezbatere inteligenta sau sa argumenteze o idee intr-un mod gentil dar asta nu inseamna ca este "mai bine informat" intr-o parere personala.... sa nu uitam ca recenzia sau cronica unui critic e o parere personala la urma urmei care poate sa difere cu a majoritatii... deci NU!... Nu este mai bine informat... nici macar cultura cinematografica nu inseamna nimic cand vine vorba de pareri... ca dovada comparatia cu The Dark Knight a filmului... pana acum toata lumea se certa de ce se tot compara acest film cu The Dark Knight si acum tocmai "criticul" care critica acest lucru o face...

(Asta, ultima, are o coerentä logicä aidoma alternantelor din exercitiile de dictiune - alea cu "sase sasi în sase saci", "un pelican stätea pe pisc cu pixu-n plisc", "eu pup poala popii, popa pupä poala mea", sau "he thrusts his fists against the posts, and still insists he sees the ghosts".)

* * *

http://www.cinemagia.ro/filme/incept..._direction=ASC

ofelik_cat pe 14 Iulie 2010 22:07
leonardo
Cu Leonardo in rolul principal,filmul va fi o reusita.Indeosebi joaca foarte bine in filme !

HB pe 19 Iulie 2010 13:03
INCEPTION
Cred ca va un film destul de reusit ,la fel ca THE DARK KNIGHT.
Sa speram c-o sa aiba mai mulate efecte speciale ,nu ca PRINCE OF PERSIA THE SANSA OF TIME.Am sa vad la premiera cum e filmul atunci cand o sa apara pe 30iul.

ronad2009 pe 27 Iulie 2010 23:42
hmm .. bunicel ... de vazut ! ;...... nu e asa de rau pe cum pare

rifa pe 28 iulie 2010 15:54
vrei sa spui ca filmul pare rau nu? du-te si uita-te la pokemon... salut.

blastpit pe 28 Iulie 2010 15:52
la cat am auzit o sa fie f bun poate ajunge la 1 miliard worldwide daca este exact cum se spune

GalaRxn11 pe 28 Iulie 2010 16:49
deabia astept sa vad filmul!imi plac foarte mult filmelepsihologice care te fac sa pui intrebari

taviotto pe 29 Iulie 2010 00:12
o alta capodopera in care rolul principal (Leonardo DiCaprio) o sa aibe o mare cautare pe marile ecrane...
recomand tuturor

Last edited by Pitbull : 29 Jul 2010 at 14:13.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif