View Single Post
Old 08 Jul 2010, 09:01   #1
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
De la lume adunate (perle din comentariile de pe site)

Aveam în clasa a II-a douä surori, Sutoi Eugenia si Sutoi Nicoleta - repetentele clasei, locuiau în niste cocioabe pe la Ciurel. Cea mai sadicä distractie a clasei era când Tovaräsa ne citea compunerile lor.
Dar erau Virginia Woolf si Hortensia Papadat-Bengescu - pe lângä unii care posteazä comentarii la noi pe site - fie direct la filme si cineasti, fie la articolele noastre.
La sugestia lui Liviu-, deschid aici acest topic de râsu' lumii!

Reactii la articolul meu despre Stallone, scris de ziua lui:
http://www.cinemagia.ro/stiri/la-mul...tallone-15926/

johnnyg pe 6 iulie 2010 19:00
Cligghanger i-a readus pe linia de plutire cariera de actor si filmul nu e nici decum un cacatis. Assassins e un film plin de stil, foarte bun de altfel. Iar comediile lui mi se pare, nu reusite, ci spectaculoase. Rolul comediilor e sa te faca sa razi. Eu cand am vazut Oscar, a fost pentru prima data cand tin minte ca am cazut din pat din cauza rasului!
Sly are CARISMA! Si cu asta punct. Lumea il va tine minte pana la sfarsitul vietii lor.

romica pe 6 iulie 2010 19:17
imi place cum a jucat in terminator in rambo si in filmul acela cu box e un acotor foarte bun cu multe castiguri mari si bune

stallone pe 6 iulie 2010 22:36
sa spui despre filme ca Demolution Man, Assassins sau Cliffhanger ca sunt "cacatisuri", insemna ca ori esti de-a dreptul stupid ori nu ai nicio treaba cu lumea filmului...si cum tu nea Mihnea Columbeanu lucrezi la Cinemagia, nu ramane decat prima varianta! (esti ruda cu Monica cumva?)

ofelik_cat pe 6 iulie 2010 23:50
indiferent ce s-ar spune ,stallone alaturi de arnold si van damme ,au idoli peste tot in lume si sunt cei mai buni....se mai fac si acum filme ,dar nu in genul celor in care au jucat ei...stallone este foarte cunoscut datorita filmelor :rocky ,rambo,capone etc.....


claudiu-daniel-lugoj pe 7 iulie 2010 11:55
La multi ani,cum trece vremea si acus vom vorbi de ei la trecut,pacat mare pacat.Sper ca regizor sa lase ceva filme bune facute de el.

Blondie pe 7 iulie 2010 15:04
Ultimu Rambo e un film chiar bun, ca celeui care a scris articolu nu ii place violenta ....asta e alta treaba, probabil omu prefara filmele romantice sau ceva de genu.

Alex_Adrian pe 7 iulie 2010 23:50
Pai D-nu' Mihnea,daca Rambo 4 a fost penibil,atunci cum de a avut incasari asa mari?La un film prost,vestea se duce.Eu am impresia(dupa ce am citit si cronica la Predators)ca dvs. a-ti pierdut sensul cuvantului penibil,daca comentati favorabil,doar filmele care va plac.Eu stiu ca un adevarat critic de film,ar trebui sa fie impartial si nu,sa-i induca in eroare,pe cei care ii citesc articolul,prin descrieri de genu:"penibil" "dezgustator"etc...
Din fericire,majoritatea nu iau in seama acest gen de articole,si merg la cinema.Singurul efect este ,ca pe unii articolul ia facut cioburi,si sant ocupati cu cautarea farasului.....
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif