Thread: "Inception"
View Single Post
Old 06 Jul 2010, 10:26   #28
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by rifa:
Originally Posted by Windom:
Originally Posted by Disciple:
Mi se pare un pic cam nepotrivita atitudinea asta de: "Mi-au placut primele 2 filme, dar dupa s-a comercializat si nu imi mai place...".
Batman poate face oricine, Following ori Memento nu prea. Asta e realitatea, Nolan nu e singurul caz. La fel a facut Spielberg dupa Duel, altii si altii... E extrem de greu sa ramii original in sistem, mai ales atunci cind esti apreciat. Nolan se descurca bine in comparatie cu alti vinzatori de popcorn, regresul se observa insa atunci cind il compari cu sine insusi.

Corect Batman poate face oricine dar nu The Dark Knight. The Prestige sa inteleg ca nu te-a impresionat.

Tie nu ti se pare normal ca Nolan (sub contract cu Warner Bros) sa si scoata cele 160 de milioane de dolari bagate in film? Lumea ce cunoaste mai mult? Memento sau The Dark Knight? ... E usor sa fi ignorant si sa ignori marketingul si modul in care se practica lucrurile in orice domeniu. Doar pentru ca bagi bani intr-un film si ai si incasari mari nu inseamna ca esti "la fel ca toti". Mi se pare ca dramatizezi putin. Doar nu vrei lumea sa se duca la cinema sa vada "From Director of Memento" ... DA LOL! Garantez ca 80% din cei care se duc la cinema si vad Memento trec peste dar cand vad "The Dark Knight" sunt atrasi pentru ca filmul a avut un oarecare impact. Eu zic sa nu criticati regizorii numai de dragul de a fi la moda. Stiu, e cool sa pari inteligent si sa-ti placa filme de Tarkovsky, Hitchcock, Soderbergh sau Almodovar dar hai sa nu fim ipocriti.

Originally Posted by Pitbull:
Rifulet
Cu päru' cret:
Obsedat de filmulet?

prietene am adus o stire. daca vrei sa citesti bine daca nu nu comenta aiurea ca sa fim importanti. romanisme... poate unii vor sa afle detalii despre film si citesc chiar daca nu dau reply.

You hit the spot. Bis.
Parca mi-ai citi gandurile. Acelasi lucru vroiam si eu sa il zic.

Leo despre film:
http://screenrant.com/inception-plot...io-ross-44414/
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif