View Single Post
Old 11 Jun 2010, 19:09   #235
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Federico:
Misiunea lor initiala nu viza si anihilarea lui Hitler.

Ce legatura are faptul ca ei nu trebuiau sa il ucida pe Hitler initial cu faptul ca sunt retardati gandindu-se la un astfel de plan? Ma repet, trupa speciala, parasutati in spatele liniilor, ar fi trebuit sa fie mult, mult mai despepti

Asta in ce film? "Inglourious Basterds 2: Dead Man's Chest" cumva?

L-am confundat cu soldatul german. Ofiterului ii este facuta o zvastica pe frunte. Asta nu schimba cu nimic faptul ca a fost atat de prost incat sa cada in capcana straveziu ascunsa.

Quote:
A, da. Si mai e un dulap de om care te bate cu bata. Iar nazistii sunt scalpati.
Asta-i clasica - cea mai primitiva incercare de a desfiinta un film prin rezumarea siplista, seaca, ironica sperand sa atinga absurdul plot-ului.
Ce dracu' nu iti convine aici? E analizat profund baiatul ala cu bata? Aflam de framantarile lui interioare, de problemele lui de acasa? Tot ce face e sa tina bata in mana si sa traga cu arma. Rezumare simplista, ce e de comentat? Explica-mi unde e complexitatea scalparii nazistilor?

Quote:
Acum, sa va vad. Astept sa fiu combatut.
Stai pe-aproape, ca mor oamenii de nerabdare sa lumineze incuiatii care vin cu observatii de santier dupa un an de la aparitia filmului. [/quote]

Asa, asa. Ia-te de limbaj! Nu te lasa!
Dar hai, nu poti sa convigi un santierist, sa ii demontezi parerile? Hai superiorule! Arianule! Tu, minte luminata, scoate-ti nasul din dictionarul de neologisme si spulbera-mi cat mai logic cu putinta parerea!

Luminatia ta, numai fite ai in cap...
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif