View Single Post
Old 10 Apr 2010, 13:18   #52
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by Windom:
Nu e nimeni "de vina" pentru ca nu are de ce. Filmatul cu camera in mina e un trademark Michael Mann si constituie sarea si piperul filmelor sale. Scenariu prost? De unde pina unde? Povestea surprinde spiritul epocii fara prea multe artificii, asta e adevarat, dar unde nu-s necesare, n-are rost sa te complici. N-am inteles ce ai vrut sa zici prin "comprimare extrema". Incearca sa aduci niste argumente mai elaborate, nu sa desfiintezi filmul in 2-3 cuvinte.
Prin "comprimare extrema" am vrut sa spun ca s-au sarit capitole intregi din viata lui Dillinger.
In general,eu asteptam filmul asta cu sufletul la gura:in primul rind,pentru ca imi place Johny Depp.In al doilea rind pentru ca sunt un fan a lui John Dillinger,ii citisem biografia ceva timp in urma...deci,asteptam ca filmul sa fie ceva....Dar rezultatul a fost dezamagitor,adica nu spun ca e un film slab,dar nici nu e o capodopera sau un film pe care as vrea sa-l revad de multe alte ori...
Mi s-a parut static si plictisitor.Si m-am enervat pentru ca mi-am pus sperante in film.
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif