Thread: Despre tzoale
View Single Post
Old 16 Mar 2010, 12:48   #24
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Si ca sa dau in metaforic va zic:

Mi-am propus sa incerc sa-mi seduc colega de apartament. Ziua ei de nastere a fost exact in ziua in care s-a mutat la noi. In noaptea aia ne apropiasem unul de altul in cel mai politicos mod. De ceva vreme discutiile noastre sunt mai degraba teasere, dar la fel de politicoase. Are un aer matur sau cel putin incearca sa exprime asta. I-am propus sa vada un film romantic fiindca deh , o simt ca o fire sensibila. M-am asteptat sa ma intrebe si de ce vreau sa vad un film romantic cu ea, dar n-a facut-o. A acceptat si am ramas impotmolit la faza , care film ? Mi-a venit in minte Days of Summer si stiu si de ce asta . Fiindca eu sunt mai tinerel, ea e cu vreo 3 ani mai in varsta, si filmul vorbeste despre un cuplu in care tipa e mai in varsta , daca nu ma insel. Evident ma voi aseza cat mai aproape de ea cat sa-i aud respiratia, sa-i simt tremurul si evident voi incerca sa discut cu ea pe tema filmului. Dupa ,voi putea spune ca o cunosc mai mult ca inainte de film sau macar voi avea impresia asta.
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif