View Single Post
Old 20 Dec 2009, 04:14   #163
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by halebardul:
Originally Posted by hellsteed:
citisem undeva ca Gorzo folosea pseudonimul de Pauline Kael sau.. probabil ma insel si era doar un admirator al ei.. dar totusi sa fi fost posibil ?

gorzo era admiratorul acestei Pauline Kael http://en.wikipedia.org/wiki/Pauline_Kael
fara nicio legatura cu pauline kael forumista, care si-a luat acest nick tot dupa ea, dar din alte motive - in niciun caz admiratie.

Parca Pauline (forum) isi luase acest nickname datorita faptului ca desi adevarata Pauline Kael a fost respectata printre critici, a avut si cele mai controversate review-uri. Si Pauline (forum) chiar nu a dus lipsa de asa ceva. Pe mine adevarata Kael m-a pierdut definitiv datorita lipsei de iubire pt Kubrick,considerand Spartacus cel mai bun film al sau . Pauline (forum) merita credit pentru topicurile interesante pe care le-a deschis,dar lipsa ei de consecventa in atitudine si exprimari a facut ca intr-un final sa fie un mai mare rau decat bine pt forum. De fapt daca stau sa gandesc, in ultimele ei saptamani pe Cinemagia, userii aproape ca nu s-au "clintit" de la Cafenea. In plus,nevoia ei disperata de a se agata mereu de review-uri ale lui ALS care erau pe felie cu ea si in contradictoriu cu ale lui Pitbull mi s-a parut chiar enervanta (vezi One Flew Over the Cuckoo's Nest). Overall, ar fi o fata faina daca nu ar cadea atat de des si de spontan in extreme. De regula imi place imprevizibilul - da' COME ON!!!

In fine, case closed. A fost, a plecat.
Mie mi-e cam dor de toata lumea (Corinka,Chambord,Cinemania,Pit etc etc etc), de abia am mai avut timp sa dau p-aci, nici la filme nu m-am prea uitat.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif