View Single Post
Old 30 Nov 2009, 10:20   #417
tiran007
Novice
 
tiran007
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4
suntem condusi de smekeri

observ ca va tot certati sau ar trebui sa zic : discutati ... care dintre cei doi o sa iasa presedinte. dar eu as pune altfel problema , pt ca eu presupun ca presedintele e deja ales de acum se stie cine va iesi, ar trebui sa ne intilnim aici peste o jumate de an sau mai putin si sa discutam cat de bine conduce tara cel ales de noi (sau de securitate ) pt ca eu unu cred ca nu o sa fie o mai bine decat e acum , oricine o sa vina la putere o sa fie mai rau . dar noi romani cred ca suntem obisnuiti sa traim cat mai rau , pt ca suntem un popor de sado-maso , ca ex: tre sa aleg intre un rau mai mare si unu mai mic ; de ce nu putem alege intre un rau si un bine ?? intr-un fel asa e mai bine ar zice unii, pt ca asta inseamna sa alegi : sa poti sa alegi raul mai mic, problema este ca dupa ce o sa il alegem suntem constienti ca nu o sa ne fie mai bine , eu unu sunt constient . si acum ca sa intru putin in discutia voastra : ar trebui sa punem in balanta lucrurile bune si lucrurile rele facute de cei doi si in special de cele doua partide ( pt ca desi uni spun ca votam omu si nu partidul , vin sa va amintesc ca dupa alegerile astea se va face un referendum unde o sa fie o noua organizare. si amintiti-va de anii in care a venit iliescu la putere si cum totul se skimba de la directori de scolii pana la prefecti si ministri , asta se intimpla cand venea si alt partid nu ma refer numai la psd ). problema cu care o sa ne confruntam este ca nu prea o sa gasim lucruri bune la nici unu din cei doi. asa ca va provoc pe toti sutinatorii ca sunt ai lui basescu sau ai lui geoana sa dea niste exemple de lucruri bune pe care le-au facut acestia sau partidele lor .
__________________
LIFE IS GOOD
tiran007 is offline   Reply With Quote sendpm.gif