View Single Post
Old 26 Nov 2009, 09:02   #258
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by victor:
tipa a a ramas perplexa ca nu a inteles ce a vrut vantu sa spuna. intrebarea era despre criza si i-a spus ca ce dovada mai buna a crizei decat faptul ca i s-a redus salariul cu 50 %. reducerea cu 50% nu stiu daca s-a facut dar s-a vorbit despre ea de acum o luna. a fost prin toate ziarele ca la trustul realitatea s-a luat decizia ca salariile sa fie reduse cu 50 % probabil din cauza ca nu se mai atrage atata publicitate. vantu nu a spus ca din acest moment, a si lamurit despre reducerile care s-au facut inre 20 si 50 %. din pacate oana si nu mai stiu cum nu e"spirt" in jurnalistica dupa parerea mea.

Sa nu dam dovada de naivitate totusi. In primul rand lui Vantu i s-a spus despre conducerea cretina care a dus tara in criza, in contextul in care l-ar fi criticat pe Basescu. In loc sa vorbeasca despre Basescu si/sau conducerea cretina el a zis ca a scazut salariile angajatilor lui cu 50% din cauza crizei cu nu stiu cate luni in urma. Deci constatarea nu era despre criza, ci despre faptul ca Vantu l-a criticat pe Basescu, iar tipa a inteles foarte bine reactia lui Vantu, mai ales ca avea si un ton mai mult decat potrivit pentru replica sa. Intr-adevar, nici eu nu tin minte sa fi zis ceva ca in momentul respectiv i-a scazut salariul, dar felul cum a spus-o si pauza de dupa ar trebui sa intareasca destul de mult aceasta idee, incat sa nu mai existe dubii.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif