View Single Post
Old 09 Jul 2009, 11:43   #6
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by redmen:
Probabil ca nu vei fi dezamagita de film ... pentru ca joaca Depp in el.Si eu astept filmul ... dar nu am mari asteptari de la el,tocmai din cauza ca nu mi`l pot imagina pe Depp facand rolul asta.

Una e sa nu fiu dezamagita de Depp si alta e sa nu fiu dezamagita de film. JD didn't suck in any movie,but he did play in sucky movies,deci orice se poate intampla .Atata doar ca daca nu am fost dezamagita cu ce am vazut pana acum,nu cred sa fiu de acum incolo. De ce nu ti-l poti imagina? He's got the grin,the charisma,the bad-boy charm.In plus personajul trece printr-o serie de stari,iar la expresivitatea lui Depp,nu cred sa fie vreo problema...he's not flat at all.

Quote:
Mult mai mult mi-a pläcut Warren Oates - era un Dillinger mai real(ist).
Doar ca imaginea lui John Dillinger din filmul cu Warren e mult mai inaccurate,pentru ca nu ti-l prezinta ca pe un "glamorized" gangster,ceea ce a si fost,ci mai degraba ca pe unul ruthless.Nu sustin infractorii,dar despre Dillingerul real nici macar nu se stie 100% daca a omorat pe cineva,toate crimele au fost atribuite Gang-ului si nu lui in mod special.In plus incaierarea lui cu Baby Face Nelson parca, e total aiurea,inutila, doar ca sa isi arate dominatia.In plus,in film o violeaza pe Billie! WTF?? L-au facut sa arate ca un nenorocit.Ce mi-a placut in mod special la film e replica cu Ok boys,let's go make a withdrawal...si cam atat.

Quote:
eu am avut o mare problema cu imaginea, as interzice camerele digitale in filmul de epoca
Mie initial mi-a placut ideea sa fie filmat in HD, mi s-a parut ca are un feel mai de 'real',Mann a facut la fel cu Collateral si Miami Vice.Oricum va mai dura mult pana sa il vad pe un ecran de cinema,cu posibilitatile mele de acum nu o sa pot comenta prea mult cu privire la HD. Totusi cred ca HD va fi viitorul,consider o idee buna ca filmmakerii sa profite de posibilitatile pe care le au in ziua de astazi. Zodiac, The Curious Case of Benjamin Button - ambele filmate in HD si arata bine.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 16 Jul 2009 at 02:44.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif