Thread: "Aitilop"
View Single Post
Old 27 Jun 2009, 23:12   #66
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
BMF,

Ti-am vazut filmul. E OK. Foarte atent si foarte ambitios (cu asta ne-am obisnuit deja de la tine), mi se pare unul din putinele scurturi (nu-i po' zice scurte, ca e masculin evident) cu iz britanic intr-un bazin de sensibilitate uneori cam latina.

Nu cred ca va lasa urme in istoria filmului cu F mare asa cum sperai, cat ar fi de mic bazinul de care vorbeam si cat de subtiri ar fi noii pesti care-l populeaza, sper insa ca ti-a lasat niste urme importante acolo unde conteaza: in buget, in minte, prin casa, pe tricou, prin baie, pe parbriz si ce mai stiu eu pe unde.

Nu-i discut neajunsurile. Sunt putine, in comparatie cu soliditatea constructiei. O sa zic doar ca as fi vrut facut altfel finalul, dar sincer, nu conteaza. Ma revolta insa sa aud ca nu poti sa-l trimiti in festivaluri - pare facut pentru asa ceva. Zic sa mai vorbesti cu ei, toata lumea ar avea de castigat.

Felicitari tuturor celor care au lucrat la film (pe multi ii cunosc) si care au facut treaba buna din, mi se pare mie, resurse putine.

Tie, un sfat. Lasa-l dracului de F mare, chemarea Istoriei cu gonguri. It's a cheap trap. Vezi de alea mici, acolo sta bucuria si placerea de a face. Si dupa ce le recastigi pe astea, sa fii sigur ca vine si F.
Airlight is offline   Reply With Quote sendpm.gif