View Single Post
Old 16 Jun 2009, 12:40   #300
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
@ gloria: i would if i could, da mi-am lasat laptopul la buc, de lene sa-l car, si nu scriu decit de la press room-ul lor - intre 2 plaje

orcum, filmele sint super-lousy, kiar n-as avea dspr ce sa scriu (cu exceptia unui docu misto dspr gregory corso, poetu beat)... ieri a aparut pe terasa hotelului de tz-shpe stele rodrigo santoro (kiar el, insusi!), sau mai bine zis 'rodrigU santorU' pe braziliana, moment in care toate pitzi dp terasa au inceput sa vina sa se pozeze cu el, iar el a fost dragut & s-a pozat...

momentu cel mai misto a fost concertu de muzica braziliana cu un anume 'carlinhos brown' (care arata k un yannick noah mai gras, cu o ditamai coada rasta), la-nceput am crezut k o sa fie un rateu - desi imi place de mor muzica brasileis! - pt k a aparut pe scena imbracat intr-un costum alb cu sacoul direct pe peptu-i paros plus o palarie caraghioasa, tot alba, pe cap (parea ala de la boney m...), da cind a-nceput sa cinte, dupa o piesa jumate toata sala (ma rog, 'sala' e impropriu spus: amfiteatru grecesc din sec nustiucare) a fost in picioare dancing, clapping, singing
tipu a trecut prin public, a facut trenuletzu cu lumea dupa el - la un moment dat, a fost f nostim, trecind pe culoarul la capatul caruia era asezat rogrigo s l-a remarcat (era clar k nu stia k e acolo!) & a strigat 'santoru' , k un manelist care-l vede in public pe piersic ('piersicu'!) si-l striga

deci concertu cu carlinhosu (& santoru) a fost 'super'(u), da alcva n-am dspr ce sa scriu...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif