View Single Post
Old 15 Apr 2009, 16:46   #215
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by redmen:
Originally Posted by redmen:
L.E. In afara de Gloria,Stefan si Pitbull forumul are moderatori care nu au mai intrat de ani de zile.Nu credeti ca e timpul sa faceti ceva in privinta asta ?
Acuma ca s`a facut liniste pe aici poate ma baga si pe mine cineva in seama
Just.
Ar fi cazul.
Opinii:
I.M.M. e moderatoare onorificä. N-a moderat niciodatä, nu stie cum (mä întreabä pe mine, pe mess, unde sä clicheze, eu îi explic, ea nu întelege, o läsäm moartä). Numele ei acolo are valente sacre. Insist sä rämânä.
Silvery_boy, la variile scenaristici, a apärut misterios (e off-topic, off-section, off-subject); nu am stiintä sä fi moderat vreodatä. Poate sä rämânä - sau sä fie înlocuit. (Oricum, activitatea acolo e redusä.)
Films4all la Cineclub CineMagia: s-a retras, dar s-a omis înlocuirea lui. Intrucât i-a cedat functia de secretar al cineclubului lui Cinefiles, propun aceeasi înlocuire si ca moderator.
In general, avem nevoie ca de apä de mai multi moderatori pe sectiuni (e evident cä Gloria si StefanDo n-au timpul material sä se ocupe de toate). Ii propun pe urmätorii:
Keepwalking, Halebardul, Judex, Cinemania, Illotempore2002, Corinka, Redmen.
(precizare: m-am gândit - chiar din prima! - si la Pauline Kael; dar cred cä are puseuri temperamentale nepotrivite; no offence meant.)

Sunt de acord cu numirea oricarui moderator,dar i-as vrea pe Judex,Cinemania,Keepwalking,Chambord ,Halebardul si of course ,Buticut.N-am nimic impotriva Corinkai,e super, si Miercuri la fel, si chiar Illo,desi Illo e ,asa cum a recunoscut ,impulsiva,dar nu cred ca e rea.
Ma uimeste ca nu v-ati gandit in primul rand(Gloria,Stef) la ALS! Ar fi super sa fie moderator .
Eu am fost si moderator pe okay.ro si administrator pe carevasazica.net, si admin pe un site mistico-filosofic(pe care l-am abandonat ca se stransesera satanisti)dar din cauza ca nu corectam,nu cenzuram,nu ma suparam( doar daca eram provocata in mici certuri idioate) si s-a ales praful.Asa e,imi sare mustarul repede si f repede imi trece. Injur,vb sincer,dupa aia regret.Am idei,sunt sociabila,imi place sa ajut,sa invit oameni,ma implic,dar sunt o fire vulcanica.Nu sunt de acord cu stergerea ,modificarea,mutarea, poastarilor de moderatori.Acestia trebuie doar sa asiste,sa incurajeze discutiile,sa invite alti useri,colegi,prieteni,cunostinte de pe net.Doar Gloria si Stefan si Daniel pot sterge,modifica,nici macar Pitbull,e subiectiv si temperamental.Jos cenzura.
Pitbull, oricum rolul de moderator e mai mult simbolic, asa ca nu trebuia sa te repezi sa-mi oferi frumoasa caracterizare.Consider ca sunt destul de modesta,dar scris de tine,chestiile alea negative, e cumva aiurea.Nu esti moderatorul perfect nici tu,iar echilibrate dintre fete mi se par Buticut,Europe-East,Klein,Mala Portugal etc.
Scuze daca am uitat pe cineva.
Mi-ar placea sa i se dea lui Neuptolem un rol de moderator la scenarii,daca promite ca nu sterge si nu modifica nimic.
Scuze daca am uitat pe cineva,mi-amintesc eu.

Last edited by Pauline Kael : 15 Apr 2009 at 16:50.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif