Thread: "Boogie"
View Single Post
Old 16 Oct 2008, 15:59   #63
Coshava
Veteran
 
Coshava
 
Join Date: May 2006
Posts: 259
Originally Posted by Led-Ze-Pencil:
Cu asta sunt de acord, am scris-o si eu mai sus. Prietenii nu ii reinvie un trecut spectaculos, pe care el sa vrea sa-l retraiasca intr-o noapte, nu are motive sa stea toata noaptea cu ei. Dar poti accepta totusi situatia, nu este chiar neverosimila, il ia valul, vrea sa bea cu ei, sa uite de jobul stresant etc.

Nu, nu o prea pot accepta pentru ca este mult prea slaba si nefinisata ca "motivatie de impuls".
Acuma na - se pot face piruete explicative cum ca de fapt ar fi suficient dar ...

Quote:
Este lumea noastra de zi cu zi. Dar si in AFSNF este, daca tii cont de prima jumatate a filmului, pana la showul tv. E viata de zi cu zi a omului de provincie, fie el profesor, sef de televiziune locala sau Mos Craciun de ocazie.

Da, dar de-acolo nu mai e.

Quote:
Acolo de ce il paraseste amanta pe Jderescu, seful televiziunii?

Pentru a sublinia si mai bine cit de "periferic" e locul actiunii - pentru ca urma sa lucreze in Capitala, nu ?
E ceva ce defineste si mai bine cadrul - respectind perfect regulile proprii.

Quote:
Si oricum, eu nu vad alte probleme de logica sau de nerespectare a "regulilor si canoanelor" in film. In afara de cea cu prietenii, mentionata mai sus, care ar mai fi?

De curiozitate : daca esti un familist care a fost "cuminte" pina atunci si e de banuit ca si in tinerete ai facut cuceriri si escapade ocazionale, dar nu sex platit - te-ai baga asa de usor si fara absolut nici o stringere de inima, discutie ceva acolo ( si si fara sa fii cine stie cit de beat ! ) la "o posta" cu o curvistina platita ? :shock:
Coshava is offline   Reply With Quote sendpm.gif