Thread: "Juno"
View Single Post
Old 04 Aug 2008, 22:23   #84
Picasa2
Guest
 
Picasa2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 43
Ricuþa - scuze cã te-ai ignorat.

Care este scopul artei, în general? Personal consider cã arta este înainte de toate o chestie personalã/ initimã, ºi cã dacã ea nu e mesaj, atunci chiar nu e nimic. mesaj care în general e pozitiv, deprimant, trist, dar totuºi pozitiv. ºtiu cã pare un nonsens, dar totuºi aºa este.

ªi înte noi fie vb la ce mama dracului s-a mai agitat atâta lume sã mai facã Juno, dacã mesajul urma sã fie "ei ºi"?!

aaa... ºi încã ceva, am mai citi o aberbaþie pe-aici, îi aparþine Transilvanei ºi sunã cam aºa "o sã apreciez filmul românesc când cei care-l vor face se vor implica mai mult în ceea ce fac"! Cum e posibil sã spui aºa ceva! Ce profesionist, din orice domeniu ar fãcea el parte, îºi pemite sã depunã o muncã, în cazul filmului, uriaºã, în ceea ce nu crede, sau nu e sigur cã crede?! nici mãcar brutaru nu face covrigi doar pentru cã sperã cã ei vor fi comestibili, el ºtie, e convins cã ei vor fi delicioºi!
Poate cã adevãrata problemã nu e la cei care totuºi fac filmul, ci la noi cei care-am am mânca o gogoaºã-n locul unui covrig, ca sã continuu discuþia pe teme culinare.
Picasa2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif