View Single Post
Old 20 Jul 2008, 05:48   #15
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by E.Floares:
Films4all...parca la un post de la subiectul "Heath Ledger" ziceai ca filmul are ca public tinta persoanele intre 12 si 16 ani...ca sa vezi...The Dark Knight este in acest moment cel mai bun film din istorie (conform populatiei cu varsta cuprinsa intre 18 si 44 de ani). Filmul este PG-13...adica in niciun caz filmul nu are ca tinta copii sub 13 ani...deci cum e?

http://www.imdb.com/chart/top?tt0468569
Iata, pentru prima data in istoria site-ului IMDb.com, Top 250 il are in frunte pe Cavalerul Negru...loc obtinut cu ajutorul Cavalerului Si Mai Negru (Joker-ul evident)...oare hegemonia domnului Coppola s-a terminat?...Ramane sa vedem cat va rezista capodopera lui Nolan...cert e ca mie imi place clasamentul de acum

P.S. Atentie! Se scrie istorie...nu numai in topul calitatii...dar este foarte posibil ca si in cel financiar (ala de care se oftica un pic domnul T.G.).

tu si filmele tale cu eroi :lol:
bine.. 13.. am gresit la diferenta de un an. Cat priveste capatul celalalt adica 44 de ani.. sincer.. ma mir cum de n-au pus 80 :lol:
sigur se intelegea mai bine ceea ce trebuia sa se inteleaga..
macar sa fie cum zice IMDB-ul.. dar eu sincer n-am incredere in el tocmai pentru ca pe pamantul asta a pasit un Tarkovski si un Antonioni si un Coppola ..si ..si si.. etc
cred ca faza cu IMDB tinde tot spre.. ( si o sa te dezamagesc) reclama ..dap.. reclama. :sleep: ceea ce inseamna ca al tau TDK nu o sa stea prea mult timp in fruntea listei aleia.. altfel zis:
de ce cred faza cu reclama? well... tre sa fii batut in cap ca sa crezi ca un film cu eroi este cel mai bun film din Istorie... ori eu nu cred ca toti oamenii care au votat cu nota mare filmul.. sunt batuti in cap. Dar ar mai fi o chestie; poate ca toti care au votat (cu nota mare) sunt americani (ceea ce explica si prostia si nota mare :lol: ), cu cateva exceptii :?
:hmm:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif