View Single Post
Old 21 Jun 2008, 02:18   #19
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Pitbull:
Bine cä te-ai trezit si tu, acuma, dupä juma' de an, sä bati toba pentru o labä tristä. E frumos cä ti-a pläcut, da' asta e problema ta, nu a noasträ. Chiar n-ai ce face cu timpul täu? Cä noi, fii sigur, AVEM la ce-l folosi pe al nostru.
Oricum, dacä vrei sä-ti citeascä cineva rândurile, redu logoreea, foloseste constructii rationale si logice, nu istericale fanatice deghizate în argumente prin simularea räspunsurilor "punctuale", agätate de citate, pune surdinä thalamusului si stimuleazä-ti cortexul. Altfel, tu centrezi, tu dai cu capu', tu iei autogolul - Ã* la Melu Turbat.

Am vazut filmul la sfarsitul lui decembrie. Tot m-am codit sa "trec la atac". Primul topic pe care il vazusem pe forum era cel cu actorii preferati si mi-a creat repulsie. Insa am zis ce naiba, tre' sa-mi zic punctul de vedere.

Quote:
Oricum, dacä vrei sä-ti citeascä cineva rândurile, redu logoreea, foloseste constructii rationale si logice, nu istericale fanatice deghizate în argumente prin simularea räspunsurilor "punctuale", agätate de citate, pune surdinä thalamusului si stimuleazä-ti cortexul.

Cine vorbeste!

"logoreea" - nope, nu reduc
constructii rationale si logice - sunt mult mai multe decat cele din citatiile facute
istericale - lipsesc
argumente - solide
cortex - stimulat la greu

Cine vrea sa citeasca, n-are decat. Cine nu, pacat, pierde o analiza mult mai acurata. Nici nu e asa greu...citesti pana la al doilea citat, faci o pauza, mai citesti pana la al treilea si tot asa. Suntem intr-o tara care se vrea a fi libera, deci am dreptul la exprimare. Doar pentru ca e in dezacord cu opinia ta, nu inseamna ca trebuie sa ma reduci la tacere.Stii, uneori critica e constructiva. Doar pentru ca ai experienta in a scrie review-uri nu inseamna ca tot ce scrii e mina de aur. Shit happens, iar cu Sweeney Todd ai ratat complet. Chill,relax,respira...nu poti avea doar fani pe lumea asta (desi trebuie sa recunosc ca you hit the nail on the head cu alte review-uri).

Yeah, mi-a placut filmul mai mult decat ti-a placut tie, dar nu vad problema. Imi folosesc timpul cum consider de cuviinta, mersi de ingrijorare.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif