View Single Post
Old 15 May 2008, 17:13   #136
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by europe_east:
cred ca e mare diferenta de unde vezi filmul, la cinema sau prin alte mijloace... asta e film de cinema!
(...)
cat despre comparatia cu there will be blood... there is no comparison! coen-ii sunt mai buni
L-am väzut tras de pe net, färä sä fi stiut nimic despre el dinainte (ba chiar, fac o märturisire: a fost PRIMUL meu Coen! Abia DE-ACUM încolo încep sä mä coenizez - le adunä Collins pe toate, are nevoie, si le iau de la el). Deci, l-am väzut pe loc complet neted, lipsit de orice prejudecäti sau expectative; eram pregätit pentru orice, de la un stift snob pânä la o capodoperä. Ei bine, m-a läsat cu ochii-n cizmä! :shock: De mult nu mai väzusem ceva atât de bun - bun în adâncime, cu substantä... dar si la nivel profesional. Am simtit nevoia sä-l väd si pe ecran - si, da! Abia ACUM m-a räväsit total! O bunä prietenä, extrem de exigentä (a desfiintat enspe mii de filme cärora eu le mai dädusem oarece sanse), lângä mine, stätea mutä... Niciodatä n-am mai väzut-o asa de impresionatä. Si pe urmä, sä te tii discutii!

Intr-adevär, Coenii sunt mai buni ca Anderson - aici, fatä de "T.W.B.B." - dar nu cu mult! Si "T.W.B.B." mi s-a lipit de suflet (tot asa: luat de pe net, väzut pe loc gol, fell in love, apoi pe ecran), si-l consider marele nedreptätit al Oscarurilor de anul ästa. Cinstit ar fi fost ca, împreunä cu "N.C.F.O.M.", sä-si adjudece mai echitabil marile premii.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif