View Single Post
Old 13 Mar 2008, 14:11   #49
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by rocky:
Inca n-am vazut filmul, cind il vad, va spun. Inca nu am avut timp.
Dar vreau sa spun ca am vorbit cu multi prieteni de-ai mei, oameni care n-au nimic de impartit cu filmul sau cu nae, si ei mi-au vorbit despre film cam in termenii cronicii lui pittbull. Deci mi-au zis ca e pe plus, merita vazut, a fost o seara placuta. Si nu le-a parut rau ca n-au ramas acasa, sa se uite la paunescu pe realitatea sau la euforia, la barbati care le invata pe femei cum sa fie femei.

Vreau sa reiterez o idee pe care am formulat-o mai demult, si care cred ca ar fi foarte benefica in acest context dat de filmul lui nae: cred ca foarte multi iubitori ai filmelor "frumoase", "de altadata", s-ar duce cu mare drag la Restul e tacere, dar nu isi permit, fiind pensionari.
Fie, am inteles, nu vrea nimeni sa dea bilete gratis, desi ele ar functiona perfect ca "word of mouth", ca sa contracareze valul anti-film, absolut aberant, deja in voga. Atunci, le propun sa ofere bilete cu reducere de 50 la suta, pentru pensionarii care vin cu talon ca au pensia de sub 10 milioane, macar la spectacolul de dimineata, daca nu la primele doua.
Cred ca distribuitorii ar cistiga enorm daca ar intelege ca asa ar face doua lucruri ultra importante:
-ar cistiga mult mai multi bani, fiindca ar veni lumea, si s-ar duce vorba in bloc despre film
-noaptea, cind se vor culca, vor avea constiinta un pic mai impacata ca au facut ceva, fie si simbolic, pentru bietii pensionari, care au ridicat tara asta, asa cum au putut, si nici prin cap nu le-a trecut ca o s-o ia unii si altii gratis si ei o sa stea la coada la un litru de ulei.
In plus, ei sint spectatori educati, care nu vorbesc la mobil, fiindca nu prea au, si nici nu maninca floricele, ca sa te enerveze, fiindca nu mai au bani si pentru asta.
Dar ar fi ceva frumos, si ar conta enorm.
Cred ca ar merge facuta aceasta campanie pina in summit si dupa, deci cu exceptia acelor zile, cind numai de pensionari umblind brambura prin orase nu mai au nevoie spp-istii.

Eu o sa ii invit la acest film si pe parintii mei, care nu isi permit sa mearga singuri, cred ca o sa le placa.

adik cum - asha, un fel d 'hai sa mergem d minutza la filmu lu nae, toti pensionarii din blocu nostru'?! :w00t:

OMG!!

p vremea lu ceashk erau dusi soldatii & elevii la serj, acu - pensionarii!
scuze, da mi s pare jenant...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif