Thread: Oscar 2008
View Single Post
Old 25 Feb 2008, 13:50   #68
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Originally Posted by StefanDo:
bine ai revenit, Leo

nici eu n-am vazut Away from her, dar o preferam pe Cotillard, pentru ca asa toate premiile de interpretare sunt luate de actori non-americani (dintre care doi nevorbitori de limba engleza! )

Ultimii ani mi-au creat o usoara "dezininclinatie" in ceea ce priveste rolurile biografice. Nu stiu daca sunt neaparat mai usor de jucat fiindca "ai un model", dar cu siguranta sunt mai usor de judecat (in special de oscaristi) din acest motiv. Cotillard e super, dar vazand Away From Her, as fi preferat oarecum sa castige Christie. Eh, macar alegerea trebuia facuta intre doua actrite care joaca super, nu doua glume oscariene.

In rest destul de multumit, foarte nesurpinzatoare rezultatele (forza Once! nu ma asteptam sa o mai cheme pe Irglova). Poate mi-as fi dorit sa ia TWBB unul din premiile mari pentru regie/film, dar sa ai doua filme atat de bune precum acesta si NC este un fapt destul de imbucurator in sine!

P.S. Vad pe imdb ca multa lume a apreciat revenirea lui Irglova.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif