View Single Post
Old 04 Jan 2008, 21:20   #2
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Bolt si Kung Fu Panda mi se par neinteresante, Madagascar 2 de-a dreptul inutil.
Cu Horton Hears a Who, povestea sta un pic altfel. Desi arata foarte reusit and everything (ma refer aici exclusiv la calitati vizuale, nu la altceva), mi-e greu sa ii dau o sansa remake-ului unei alte ecranizari a lui Chuck Jones dupa Dr. Seuss in care din nou joaca Jim Carrey. Chiar si stiind ca Ron Howard n-are nici o legatura cu asta, si chiar si daca este animat, tot am indoieli.
Wall-E mi se pare de departe cel mai admirabil proiect. Motivul e ca (dupa cum ar sugera informatiile de pana acum) renunta la a se baza pe voci celebre si pe dialoguri de calitate variabila si indrazneste sa se bazeze pe animatie si sa fie cu adevarat expresiv doar prin imagine si efecte de sunet. In plus, trebuie sa-l apreciez si fiindca e singurul dintre cele 5 (si de ceva ani incoace) care nu e cu animale vorbitoare.
Din nefericire, s-ar putea ca tocmai faptul ca nu respecta conventiile animatiei hollywoodiene de azi sa ii creeze probleme la box-office. But I'm keeping my fingers crossed si votez clar pentru el, daca nu ca cel mai profitabil film animat de anul asta, macar ca cel mai bun.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif