View Single Post
Old 06 Dec 2007, 20:30   #12
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Mirodoni este Mistah J. Am verificat adresa de e-mail, Lucian Hodoboc. Nu ar fi o problema, bineinteles, discutia mi-a starnit interesul si e mai mult decat interesanta, prea interesanta! Mirodor a pus niste probleme serioase, pacat ca nu priveste in perspectiva si nu accepta adevaruri spuse de altii. Pitbull are perfecta dreptate, ba eu as fi mai "trasnit", eu unul tind sa cred ca ORICE ROMAN E CAPABIL SA CASTIGE OSCARUL PT CEL MAI BUN SCENARIU.
Daca nu e posibil, nu e capabil, atunci, DE CE? WHY? Argumentat cu studii stiintifice pe 2 pagini, sa vad, si fara scuze ca "asa e sistemul", sa-l ia draku' de sistem!!!
Ati citit mica biografie a lui Mungiu de pe liternet? Oare in ziua cand nu a reusit sa intre la UNATC, ce i-ar fi spus toti oamenii, TOTI ROMANII! daca el ar fi declarat ca vrea sa castige Oscarul pt Film Strain (sau Nominalizare, sau Cannes). Pesemne ca i-ar fi spus asa: "Baaaaahh! Ai si tu grija de porcii aia!!! Si vezi ce vorbesti cu Nea Ilie pt postul ala de profesor! Nu mai visa cai verzi pe peretzi!" :hmm: :hmm:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif