Thread: Alpha Dog ?
View Single Post
Old 27 Jun 2007, 14:10   #1
parfumat
Novice
 
parfumat
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 3
Alpha Dog ?

Salut! Cateva pareri despre Alpha Dog?
Mie cel putin mi s a parut un film destul de previzil si cam la asta m am gandit si cand am vazut afisul si un film cu JT(principalul motiv pt.care am vrut sa vad filmul).Nu am inteles dc a fost 18+ dar asta conteaza prea putin.Nu l am mai vazut pe Jt "actor" poate doar ceva de genu Saturday Night unde mi s a parut chiar hazliu mai ales pentru acele vremuri.In rest filmul mi a dat un sentiment interesant la trecerea brusca d la sex droguri petreceri fericire la un final "tragic" care skimba total peisajul.Oricum pustiul "rapit" nu i am retinut numele mi s pare un actor bun si interesant poate de perspectiva.
In rest astept parerile voastre, nu am vrut sa fac o analiza sau ceva , doar o simpla parere.Din respect pot sa spun k i`am remarcat in film si pe Bruce si Sharon, insa doar atat pt k rolurile lor cred k puteau fi interpretate foarte usor de orice actor(chiar si anonim) insa asta a fost doar pt imagine cum prea bine stim.
Btw stiu ca filmul a aparut in Usa acum 2 ani parq si poate ati facut deja o analiza doar k eu deabia acum l am vazut, knd a rulat la noi.
In cazul in care se va face o "cronica", sau cum numiti voi incercarea lui Pitbull de a comenta un film, tin sa i dau cateva sfaturi:
1.Am inteles ca ai un limbaj bogat si poti sa t exprimi elevat, dar cateodata exagerezi.
2.Daca ai face o clasificare in acea "cronica" si nu ai mai expune foarte multe fraze doar sa umple pagina ar putea parea ceva mai interesant si nu greoi si plicticos.

Multumesc Catalin L.
parfumat is offline   Reply With Quote sendpm.gif