View Single Post
Old 09 Jun 2007, 18:32   #39
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by erectia eunucului:
PREMONITIE ????
[Am vazut acum 15-16 anisori un film (sau o piesa de teatru tv ) si nu-mi mai amintesc cum se numea.Scenariul era cam asa :
1.Mai multi batrinei(babute si mosneguti ) se pling intr-un bar de viata lor grea.Toti sunt nemultumiti, au sentimentul ratarii (lipsa norocului,alegerile gresite,anturajul ,bautura,etc.) si par ca abia asteapta ''sa sara gardul pe pasunea inverzita''.
2.Intra in bar Adrian Pintea ,tinar ,frumos,cu planuri de viata ,indragostit,cu kef .............
3.Ajunge la bar si George (nu Jean ) Constantin ca e chiar Moartea .Are misiune si trebuie sa culeaga pe cineva din bar.Toti batrineii se dau loviti (De ce eu domle ' ?Mai am atitea de facut.Sunt inca tinar .Ramin nepotii fara pensie ....etc.. ) si brusc nu mai vor sa faca saltul.
4.Moartea il alege tocmai pe Pintea cel bun si curat la suflet si cazier.The END
Se baga cineva ?]
[/quote]
Yup, teatru tv tras in beta de TVR, l-am vazut si eu de cateva ori, mi-a placut la vremea respectiva, f. misto piesa. Nu stiu cum se cheama, dar toti roiau in jurul lui Pintea, care eclipsa toata distributia.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif