View Single Post
Old 04 May 2007, 08:22   #4
julesetjimetcatherine
Junior
 
julesetjimetcatherine
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 32
@marx
nu e o lichidare propriu-zisa.. filmele alea au fost programate la ore tarzii, sper eu ca fara intentii rele.. dar oricum ar fi, la Cinemateca, daca nu mergi cu petitii sau cereri care sa sperie prin numarul de persoane implicate, sansele de rezolvare e problemei sunt foarte mici..
daca v-ati imagina dezorganizarea de acolo.. e incredibil.. dar nu ii condamn.. pana la urma, e o institutie de stat, in care angajatii sunt platiti putin.. majoritatea sufera cu nervii si mai au si un complex de autoritate.. asa ca tot ce se poate face e sa supravietuiesti pe langa.. si chiar se poate face asta..
nu cred ca exista insa motive mari de ingrijorare.. vad ca deja petitia a fost semnata de peste 90 de oameni, probabil se va trece peste 100 pana luni cand o voi trimite, asa ca sper ca cererea sa fie rezolvata.. pe bune.. e atat de simplu.. daca nu dau curs cererii, atunci ma voi supara tare si voi considera ca o fac cu rea-vointa.. si atunci cred ca si altii se vor supara si vor actiona.. deocamdata insa, e bine ce se intampla..
julesetjimetcatherine is offline   sendpm.gif