View Single Post
Old 01 May 2007, 21:54   #12
julesetjimetcatherine
Junior
 
julesetjimetcatherine
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 32
@devil_doll:
nu stiu daca a mai venit cineva din partea casei de productie (daca a venit,nu a mai ramas la discutii).. mi-a spus insa cineva ca va veni si eram curios sa o intreb cate ceva legat de wenders sau scorsese care apar pe generic ca producatori.. in fine.. asta e..
filme romanesti au mai fost pana acum in cineclub si intr-adevar e o frecventa foarte redusa.. si, in general, la cinemateca, la filmele omanesti sunt maxim 10 spectatori.. dar de cele mai multe ori nu e nici unul.. in conditiile astea, la codin au fost cam 50, la un film de jean georgescu au fost vreo 30 (foarte putini, dar ma asteptam; filmul in schimb a fost chiar ok); la intalnirea cu alexandru solomon au fost cam 50, dar intalnirea a fost atat de misto incat nu conteaza numarul celor prezenti.. la "morometii" si la intalnirea cu stere gulea au fost cei mai multi spectatori pentru un film romanesc (cam 70).. si intalnirea aia a fost ok, foarte ok, hai.. a.. si era sa uit.. la "meandre" (al doilea cineclub, intrare libera) au fost cam 35 de spectatori.. asta in conditiile in care la primul cineclub ("masculin-feminin" de godard) au fost 120 de persoane.. v-am dat datele astea statistice pentru a va face o impresie.. din numarul asta de oameni cam o jumatate doar raman la discutii.. dar e foarte ok si asa.. in fine, sper ca la"padurea spanzuratilor" sa vina foarte multi oameni, mai ales ca exista sanse mari sa vina cineva pe care eu (si multi altii) il apreciez mult.. da, liviu ciulei.. deocamdata insa, pana nu vorbesc direct cu dumnealui, nu cred nimic..
julesetjimetcatherine is offline   Reply With Quote sendpm.gif