View Single Post
Old 19 Mar 2007, 23:35   #24
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by Carmine Galante:
@gionloc
Btw, eu nu inteleg care e problema ta, nu imi aduc aminte sa ne fi ciocnit, da daca tii neaparat ... nu am ce-ti face. Pe film bineinteles.

in general, in sensul pe care-l cauti in neintelegerea ta, nici faptul ca nu am probleme nu e o problema!
intr-adevar, nu ne-am intilnit violent istoria cinemagia (the melodramatic tales of cinemagia, poate reuseste Pitbull sa aseze niste versuri in context ). daca simti nevoia de a ''nu avea ce-mi face'' in materie filmica - nu iti bloca simtirile fiindca pot interveni prea putin placut in alte zone!

in ceea ce priveste relatia ta cu als, uneori o gasesc amuzanta. astazi insa nu a fost niciun moment asa cum o vedeam ''uneori''. de aceea am si scris rindurile de mai sus (al treilea post, cred, dupa aayana).

cit priveste raspunsul dat Gloriei, era o simpla atentionare terminologica: fierbintile discutii Carmine-als nu sint deconstructiviste (in sens Derrida, nici macar sexual), mai repede distructiviste (dar asta nu inseamna ca eu le vad astfel intotdeauna).
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif