View Single Post
Old 18 Feb 2007, 20:50   #17
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Originally Posted by julesetjimetcatherine:
inteleg, stefan, de ce te-a plictisit, dar mi-ar placea sa te mai gandesti putin la el.. iti redau o lista scurta de regizori care m-au plictisit la prima vizionare, dar apoi, reconsiderandu-i, am ajuns sa ii plasez pe primele locuri intr-un top personal.. sa vedem: robert bresson, wong kar-wai, jean-luc godard, ernst lubitsch.. voua nu vi s-a intamplat asta? daca da, cu ce regizori?

prima experienta wonk kar-wai a fost cu "In the mood for love". Nu m-a plictisit nici macar o secunda, ba chiar m-a fascinat si m-a obligat oarecum sa-i revad incurcata poveste de dragoste. Plus ca am ascultat vreo 3 saptamani la rand "Yumeji's Theme"

In ceea ce-l priveste pe Ray, ai dreptate cand spui ca e genul de regizor pe care il intelegi mult mai bine la cateva zile dupa ce-i vezi filmele, daca stai si te gandesti putin. Fara a deveni fan (pana la urma tot cred ca in "PP" nu se intampla mare lucru din punctul de vedere al povestii), Ray stie foarte bine ce sa faca astfel incat sa te preocupe dupa ce i se termina filmul. Ma intreb cum a evoluat la urmatoarele filme...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif