View Single Post
Old 08 Sep 2006, 07:38   #14
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
daca unii oameni de la Mall ar fi mai destepti nu ar avea sali goale mai tot timpul. De exemplu - la noi Piratii din Caraibe a intarziat 2 saptamani. Tot taranul si tot manelistu' cu internet si-a luat filmul de pe net. Normal ca nu o sa iti mai vina nimeni. La fel a fost si la X-Men 3. Sala era jumate GOALA. Si situatia e si mai grava ... sa pui in 4 sali de cinema 3 filme care sunt cat de cat noi si unul dintre ele are 1 an vechime... de'al de madagascar si nu mai stiu eu ce - este chiar absurd ... Noi nici macar n-am gustat Lake House de exemplu si din cate vad nimic nu se misca nimic in directia asta ...

toata problema CRED ca este la nivel de conducere ... sa o duca tot asa si numarul de spectatori nu ca nu va creste ... va scadea considerabil.

la Arenele Tomis nu se mai percepe conceptul de cinematograf de foarte mult timp ... e patinoar si bar si deja ... ce sa mai ne agitam ... chiar nu mai merge nimeni acolo.

oricum toti cunoscutii mei si multi altii plang dupa Republica ... acolo se mergea cu drag ... mai tot timpul era plin si serile studenteti si tot ... ajunge ca o dau in nostalgie ...

la Studio daca s-ar face o promovare mai buna lumea ar veni. sunt filme bune si cateodata foarte rare si chiar se merita. dar nu e de ajuns ...

Anicet are dreptate ... eu ma refeream la SALA 2 de la Mall unde se fac proiectile ptr festival - acolo sper sa fie cozi interminabile sa vina cati mai multi oameni sa vada organizatorii ca tre sa vina cu festivalul si in 2007.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif