View Single Post
Old 27 Aug 2006, 19:55   #1
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Cel mai recent vizionat film.

Fiindca devenea enervant sa tot asteptam reactualizarea ultimei pagini, m-am decis pana la urma sa inchid thread-ul cu cel mai mare succes de pana acum pe CineMagia - "Cel mai recent film vizionat." - sa-l fac Sticky (ca sa ne ramana pe veci in memorie) si sa deschid un thread nou, cu aceeasi tema (dar cu un usor twist in titlu, ca sa fie totul mai clar).

Asa ca... Incep eu!



Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest - 2.5/5: Recunosc ca m-am distrat la filmul asta. Nu mai mult decat la prima parte, dar macar nu m-am plictisit ca la... stiti voi... :? Definately, POTC 2 trebuie retinut pentru Johnny Depp si Keira Knightley, pentru efecte speciale, pentru imaginea superba, pentru scenele cu custile de oase si pentru roata uriasa. Dar entertainment-ul oferit mi s-a parut destul de banal, iar pe final devine chiar mai rau (SPOILER alert!!!): It's a f*ckin' CLIFFHANGER! Oh, boy! Han Solo frozen in carbonite = Jack Sparrow swallowed by a huge vagine with teeth! E nevoie disperata de Keith Richards pentru ca partea a treia sa nu devina - macar pentru mine - un urias snorr-fest!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif