View Single Post
Old 25 Jul 2006, 08:17   #36
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
un mic preambul
nici nu v-ati obosit sa il crucificati putin pe blue boy ... dar nu e nici o problema. infectia acestui topic isi are originea in cuvintele lui nightwane care el da tonul si voi (b)oilor cantati in struna. vorba domnisoarei uber kul lady skar, este enervant ... de ce oare ? si ca sa va raspund nu va pot sublinia decat ca acesta este stilul lui. se trezeste peste noapte, i se pune pata pe x-men, absoarbe absolut orice a fost, scris, desenat, compus si regizat si restul e garbage. but i still love you man!

ce urmeaza ...
nu mi-a placut de lois... girl's got no ass... that's for sure. dar filmul blew me away. de ce? pentru ca este superman you fucking idiots. nu m-am dus sa vad un film de 2h30' in care sa ma doara ochii de actiune non-stop si cu muzica inaltatoare si d'aia de te incurajeaza. i "flew" over to ur stupid city just so i can see this movie. si mi-a placut. da mi-a placut. DA, nu mi s-a parut atat de ridicol precum oamenii X cu "hold the line" si cu wolverine who's got super pants that can't be pulverized...

m-am luat la tranta verbala cu niste prieteni care sunt foarte pretentiosi in materie de filme si nici ei nu au aruncat cu pietre in film in piata publica. toti m-au intrebat ... what's with all the heart ? dl. Tarantino si multe episoade din Justice League Unlimited (in special finalul sezonului 3 - "cartboard world" i'm living in) ar justifica acest bagaj de "heart" care il cara filmul dupa el. si inca ceva apropo de "heart" - Bruce Timm cu "The Death of Superman" - nitpick "Identity Crisis" si pe urma poate asociati cuvintele "superman" cu "heart".

brandon routh ... a fost maestru. you fucking idiots! ce film ati fost sa vedeti ? ... ah! nu ... va spun eu: ati downloadat un puroi de versiune CAM-XVID de pe net si n-ati vazut sau inteles nimic din film si veniti si scuipati in public. patetic. brandon l-a jucat mai mult pe christopher reeve decat pe clark kent. aici va spun numai de mimica fetei - watch the 1st 2 movies again. pe mine m-a lasat cu maxilarul in punga de M&Ms.

nu stiu care bou vorbea de "too much hair" ... excuse synger for trying to make him look as natural as possible... hair does get wet... si ca sa mai urlu putin: toate imaginile iconice care sunt in filmul asta unde dracu le-ati laudat ? No, wait... you didn't! dupa cum se bine stie ca superman stands for all that american bullshit... trebuia sa fie evidentiat drept cel mai iconic superhero of all times. Synger fluiera la faza asta cu secventele din spatiu, space shuttle & embracing the sun .... inca odata: you fucking idiots!
Originally Posted by i_matei:
Singura parte care nu mi-a placut a fost faza in care Superman ridica insula aia formata... mi s-a parut total trasa de par faza sfidand orice legi ale fizicii si chiar ale bunului simt...
he can move entire planets ... deci ... sa trecem mai departe...
nu mi-a placut compasiunea lui kitty pentru superman (reliuata), dar spacey a fost pe masura asteptarilor. am ajuns sa il urasc din tot sufletul. asa da film. asa da personaje.
Originally Posted by M0n0:
XY-urile cu care ai mers tu nu au vazut deloc partea sentimentala a filmului...au vazut cgi-urile si gagica lois...
asta nu face decat sa arate ce ai sesizat tu in film.

ridicol:
"piano playing henchman" (and i quote lady skar)
"you've shown me pleasures" - that's just wrong on soooo many levels

editing ? tot zicea minrep ... filmul avea peste 3 ore ... au fost taiate 16 scene care vor fi pe dvd, deci la capitolul asta se ia de mana cu king kong. sa tai atat de mult si sa iti iasa si montaj de nota 10 - mai greu.
iar la coloana sonora - prima data cand am auzit chiar m-am enervat. in sala de cinema a fost totally OK.

toate peste toate - film nu excelent dar film bun. film de synger. film de nota 9. film iconic.

p.s. - @minrep - i've always had a thing for spider-man and i always will but the 1st & 2nd movie are 9 year olds oriented.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif