View Single Post
Old 16 Jul 2006, 09:38   #21
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Originally Posted by Lady_Skar:
Da. Mi-a placut.
Dar cred ca o mare parte din vina o poarta faptul ca sunt female. Desi am vazut filmul cu doi XY si lor le-a placut poate mai mult ca mie, so who knows. Filmul are defecte, este clar... dar in vreme ce X-men 3 a avut prea mult actiune si prea putin suflet, la SR situatia a stat invers. Ceea ce mie-mi convine insa nu convine si box office-ului.
Superman nu-are suflet. Nici n-are nevoie . E din otel . Chiar daca au mers pe ideea sa faca ceva care sa atinga partea sensibila, lacrimogena, au facut-o cam aiurea pentru ca nici un moment din film nu reuseste sa impresioneze in asa masura incat sa zic ca merita vazut doar pentru asta. In schimb scenariul este total lipsit de inspiratie. da impresia ca nu s-au putut hotara intre un remake sau o continuare. Singurele elemente noi ar fi cu pustiulache ala mic a lui Lane si boyfriendu'. Trist pentru atatia bani aruncati pe fereastra (desi si-au scos ei parleala) si pentru ca au dezamagit atatia fani care au ramas cu ochii in soare in cautarea Supermanului.
E o pasare? E un avion? Mda........
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif