Thread: Mari Romani
View Single Post
Old 15 Jun 2006, 17:11   #10
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by silver_boy:
M-ar interesa sa stiu, totusi, de ce anume e asa si nu altminteri ?
Adica cu argumente....
Eu am mentionat in treacat (deoarece am deschis subiectul si nu am vrut sa-l ghidez spre argumentele mele) vreo 2:
- se fac domeniile terci. in sensul ca oamenii au criterii diferite de alegere a celui mai mare si de cele mai multe se face (vrei nu vrei) pe domenii de activitate.(astea le stiti, intra cultura, politica, etc.)
- Voteaza mai mult tampitii. alaltaieri citeam printr-un ziar (material de hartie igienica de altfel, 7plus) ca se face in paralel un fel de top (mai mic) a celor mai rai/daunatori romani si pe aici pare-se ca (n-am verificat, asa ziceau aia) figurau eminescu si nu mai stiu cati...

Prima problema nu stiu cum as puteau rezolva... trebuie mizat pe constiinta unora si a altora...
Dar a doua problema se poate rezolva relativ usor... Pe langa toata mega investitia "care este" campania asta puteau dezvolta si o baza de date care sa contina un criteriu unic de identificare (la indemana si logic mi s-ar parea CNP-ul), astfel incat fiecare roman sa nu poate vota decat odata! nu vi se pare o metoda de bun simt?
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif